Ευκαιρίες Καριέρας

Brand Marketing Manager
Θέση Ημερομηνία Λεπτομέρειες
26/07/2021 Η Vector Brands, η εταιρεία που αντιπροσωπεύει κορυφαία brands από το χώρο του DIY στην Ελλάδα ( WD-40, Masterlock, Fiskars,, κ.ά),  αναζητά για άμεση πρόσληψη με στόχο την εύρυθμη ανάπτυξη των σημαντικών Brands της εταιρείας

Brand Marketing Manager

Περιγραφή εργασίας

  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό, οργάνωση και εκτέλεση του ετήσιου Marketing Plan για τα brands & ομάδες προϊόντων της αρμοδιότητάς του/της
  • Επιμέλεια εικαστικών, ανάπτυξη υλικών marketing και προωθητικών ενεργειών σύμφωνα με το ετήσιο πλάνο για ανάπτυξη Brand awareness και στήριξη της ομάδας πωλήσεων
  • Δημιουργία και Οργάνωση ενεργειών trade & digital μάρκετινγκ (online & offline)
  • Διαχείριση της εταιρικής πλατφόρμας B2B
  • Παρακολούθηση των KPIs
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς
  • Προγραμματισμός και υλοποίηση συμμετοχών σε συνέδρια και εμπορικές εκθέσεις

Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι.  (Business, Management, Marketing)
  • Εξαιρετική γνώση της αγγλικής γλώσσας (τόσο προφορική όσο και γραπτή)
  • Προηγμένη γνώση του MS Office (Excel-pivot, vlookup & PowerPoint)
  • Γνώσεις υποστήριξης ενεργειών trade & digital Marketing
  • Τήρηση των προθεσμιών, ικανότητα προτεραιοποίησης και συντονισμού  εργασιών με μεγάλη ευελιξία
  • Καλές αναλυτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Επιθυμία για γνώση, καινοτομία και εξέλιξη

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εργασία σε ένα σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης
  • Ιδιωτική ασφάλιση Υγείας
Customer Service Assistant
26/07/2021
Η Vector Brands, η εταιρεία που αντιπροσωπεύει κορυφαία brands από το χώρο του DIY στην Ελλάδα ( WD-40, Masterlock, κ.ά.), αναζητά για άμεση πρόσληψη
ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΓΡΑΦΕΙΟΥ CUSTOMER SERVICE
Βασικές ευθύνες
• Διαχείριση παραγγελιών από την καταχώρηση έως την παράδοση στον Πελάτη
• Πιστωτικό έλεγχο Πελατών
• Διαχείριση και αντιμετώπιση προβλημάτων παράδοσης
• Προετοιμασία προσφορών
• Συνεχή επαφή με την εταιρεία υπηρεσιών Logistics
Η εταιρεία παρέχει
• Ελκυστικό πακέτο μισθών ανάλογο με τα προσόντα / δεξιότητες
• Προσωπικές ευκαιρίες ανάπτυξης
• Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
• Ιδιωτική ασφάλιση
Απαιτήσεις
Απαιτούνται προσόντα:
• Πτυχιούχος δευτεροβάθμιας ή τριτοβάθμιας εκπαίδευσης με δεξιότητες υπολογιστών
• Δύο χρόνια εμπειρίας σε παρόμοια θέση
• Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας.
• Εξαιρετική γνώση γραπτής και προφορικής ελληνικής γλώσσας.
• Απαραίτητη γνώση της αγγλικής ικανότητας
• Η γνώση των Softone & Microsoft Dynamics θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
Υπεύθυνος Πωλήσεων Αττικής
26/07/2021 Η Vector Brands , η εταιρεία που αντιπροσωπεύει τo WD-40, Masterlock,HPX,Qbrick  και άλλα κορυφαία brands από το χώρο του DIY στην Ελλάδα αναζητεί σύμβουλο πωλήσεων με περιοχές ευθύνης στην Αττική και την Επαρχία

Καθήκοντα

  • Ο νέος συνεργάτης θα είναι υπεύθυνος για την προώθηση των προιόντων της Vector Brands τόσο στα υφιστάμενα σημεία πώλησης όσο και σε νέο πελατολόγιο.
  • Το πελατολόγιο της εταιρείας μεταξύ άλλων περιλαμβάνει βιομηχανικά καταστήματα, χρωματοπωλεία-τεχνικά καταστήματα-καταστήματα πώλησης ηλεκτρολογικού υλικού

Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης ή Marketing
  • Σχετική με το αντικείμενο προϋπηρεσία σε δίκτυο Super Market ή/και σε αλυσίδες καταστημάτων.
  • Γνώση Αγγλικών και εξοικείωση με την νέα τεχνολογία
  • Προσεγμένη και επαγγελματική εμφάνιση
  • Δυνατότητα ταξιδίων
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για άνδρες υποψηφίους)
  • Κάτοχος διπλώματος Ι.Χ
  • Γνώση MS Office
  • Εργατικότητα, συνέπεια, ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη των στόχων

Προσφέρονται :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Bonus Επίτευξης Στόχων
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Εταιρική τηλεφωνική σύνδεση και tablet
  • Πλήρης κάλυψης εξόδων κίνησης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυναμικό περιβάλλον
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης
Merchandiser- Πωλητής
26/07/2021

Αν η επικοινωνία και οι πωλήσεις είναι τα δυνατά σου σημεία και σε ενδιαφέρει η συνεχής εξέλιξη και η εργασία σε δυναμικό εργασιακό περιβάλλον ,στείλε μας τώρα το βιογραφικό σου.

Η Vector Brands, η εταιρεία που αντιπροσωπεύει κορυφαία brands από το χώρο του DIY στην Ελλάδα ( WD-40, Masterlock, κ.ά),  αναζητά για άμεση πρόσληψη.

Merchandiser – Πωλητή

Αρμοδιότητες:

  • Merchandising σε κεντρικά σημεία πώλησης – S/M
  • Διεκδίκηση 2ων σημείων πώλησης- extra προβολές
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και σχετικό reporting
  • Διατήρηση καλών σχέσεων με τα σημεία Πώλησης
  • Έλεγχος και αναπλήρωση αποθεμάτων στους τοποθετημένους κωδικούς
  • Παρουσίαση νέων κωδικών και τοποθέτηση αρχικής παραγγελίας

Παροχές:

  • Εταιρικό αυτοκίνητο & κινητό
  • Ιδιωτική αφάλιση
  • Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξη

Απαιτήσεις:

  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση τουλάχιστον 2 έτη
  • Πτυχιούχος ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Επικοινωνιακή δεξιότητα και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Εξοικείωση με την χρήση Η/Υ, tablet, κινητό τηλέφωνο
  • Άδεια οδήγησης Ι.Χ αυτοκινήτου
  • Δυνατότητα ταξιδιών (σπάνια)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες υποψηφίους)
Assistant Key Account
26/07/2021

Vector Brands, the company that represents leading brands from the DIY field in Greece (WD-40, Masterlock, Fiskars, etc.), is looking for immediate recruitment an

Assistant Key Account Manager

The Assistant Key Account Manager will provide technical support to the Key Account Manager with solution selling to existing and potential new customers to increase sales and market share.

Job Responsibilities:

  • Follow-up on all proposals, from submission to closure.
  • Conduct regular field visits to monitor stock levels and displays, develop relationships at the store level, gather market insights on the ground.
  • Work closely with other departments (Supply Chain, Marketing and Finance team) and connect Account key stakeholder of all functions to achieve best results.
  • Build and maintain relationships with current customers in established territory.
  • Analyze sales figures and send reports

The company provides

  • Attractive salary package
  • Private Insurance
  • Personal development opportunities
  • Excellent working environment

Requirements:

  • Around 3+ years of experience in key account management support
  • Excellent people and communication skills
  • Excellent written communication skills
  • Excellent knowledge and use of Microsoft Excel